| absoluthill a întrebat:

Bună! Îmi puteți recomanda niste carti despre case, sau asemanatoare cu CASA BÂNTUITĂ de Shirley Jackson sau FANTOMA de Helen Grant

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O coarda prea intinsa, de Henry James.

| Saiko93 a răspuns:

Cauta pe Youtube Fenomene Stranii - Discovery Channel in engleza e A Haunting au la greunasa ceva sau chiar Creepy Pasta - uri happy! Sau de ce nu, fiindca m-a lovit nostalgia cand ai zis de case bantuite cauta desenele animate cu Cainele cel Fricos Curaj happy si mai stiam ceva Goosebumps sunt filmulete si carti parca doar ca alea sunt pentru copii mai degraba foar ca e tenta aia misto din anii 90