| Alexandra0005 a întrebat:

M-am gandit sa nu stau degeaba in vacanta de vara si as vrea sa incerc sa scriu o care! Aveti idei care ma pot ajuta?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi normal cei care au harul scrisului, se inspira din orice.

| Disharmony a răspuns:

Da' nu vrei să ţi-o scriem noi, dacă tot n-ai idei?

| MдĐдLiNид a răspuns:

Depinde ce subiect te pasioneaza si ce-ti vine mai usor la mana. Ai putea scrie o carte politista cu cazuri complicate dar interesante cu iubire intre personajul principal si un alt personaj care moare in capitolele urmatoare omort de un dusman al pers. prin.
Ai putea scrie o carte dramatica cu iubire si parasire, sau povestea unei fete bolnave, sau a unui copil pricopsit de soarta care se ridica si face ceva nemaipomenit.
Ai putea scrie o poveste sf cu puteri miraculoase, cu elfi si printi si printese, cu ducate aflate in razboi cu gnomi, cu iubire intre un scutier si printesa, cu inselari, cu lumi paralele, cu asasini regali (ca tot vb de cartea Trilogia Faseer), cu regi lacomi si frati nobili, cu lumi paralele, cu dragoni sculptati din piatra neagra si adusi la viata cu sange.
Ai putea scrie despre vampiri, sau viata le licean, despre varcolaci, fantome, vrajitoare, magie, ai putea inventa orice.

| DurexBun a răspuns:

Poi nimeni nu te poate ajuta...Tu poti scrie ce vrei tu si tu esti singura care stie ce vrea.