| Teodora55 a întrebat:

TPU! Am gasit un citat in limba engleza si nu stiu exact cum s-ar traduce. Daca m-ati putea ajuta voi, m-as bucura tare mult...
Citatul e : "If you kiss her mind, her body will follow"
Dau funda! Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Gh3oK1ll3r a răspuns:

Buna,
Acest citat, mot-a-mot s-ar traduce "Daca-i saruti mintea, curpul ei te va urma", dar se refera la o sinteza legata de faptul ca inteligenta este mai importanta, iar cu aceasta poti obtine ceea ce vrei, spus pe scurt. Dar acest lucru se poate analiza din mai multe perspective.
Sper ca a fost de folos laughing

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ii saruti mintea, trupul ei o va urma

| Gogu06 a răspuns:

Gen ii zici ca e frumoasa si desteapta apoi o sa isi dea chilotii jos, daca are, si apoi toata lumea e fericita.

| Sheriarty a răspuns:

Gresit DellyDell.

"Daca ii saruti mintea, trupul o va urma."

Adica, daca reusesti sa ii castigi increderea, vei castiga si persoana respectiva.

| DellyDell a răspuns:

Daca ii saruti mintea, sufletul ei se va urmari.

| costelus323 a răspuns (pentru DellyDell):

Lasa google translate happy

| TbxDEny2002 a răspuns:

Daca ii saruti mintea, corpul ei te va urma