| anonim_4396 a întrebat:

Am inceput sa scriu cartea asta, un fel de roman de dragoste istoric, insa ma gandesc sa renunt pentru ca nu stiu daca este catusi de putin reusit. O sa va las linkul si am sa va rog sa imi spuneti parerea voastra, insa cititi tot va rog (sunt 3 capitole publicate)! Este foarte important, pentru ca actiune se defasoara lent la inceput. Multumesc mult!

https://my.w.tt/4cRe769F66

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

1. ai diacritice parțiale, la unele cuvinte da, la altele nu.
2. pui virgula greșit, se pune lipită de cuvântul dinainte nu între cuvinte
3. ai talent la scris, te chinui să sune bine o propoziție și se vede efortul. nu am citit decât vreo 3 paragrafe că să fiu sinceră cu tine nu sunt interesată să citesc cartea, dar ce scrii tu e mult peste multe „opere" de pe wattpad, deci după ce mai publici și muncești la ea, eu zic să te chinui puțin s-o și promovezi. Continuă dacă îți place, că talent văd.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Publica-ti linkul pe FB-ul si Instagramul tau, pentru prietenii tai, ca pe aici copii nu au timp sa citeasca propriile lectii de la scoala, dapai sa-ti citeasca tie romanele de dragoste.

| JicaContra a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai dreptate, asta e din How to Train your Dragon:

"Tuffnut:
Wait, you mean, read?!?

Ruffnut:
While we're still alive?!?"

https://www.quotes.net/mquote/116493
=))

| Denisa730 a răspuns:

In opinia mea de cititor Imi place descrierea Corectează capitolele după ce le scrii si nu le face prea scrute Povestirea fiind din perspectiva două personaje nu povești aceeasi întâmplare din perspectiva ambelor personaje, cel puțin daca nu se intampla ceva interesant, mie sincer ma plictisește daca nu se intampla ceva interesant Si nu te lasa la mijlocul cărții sau în penultimele capitole, toți cititorii urăsc asta In rest just keep going