| Oniondidi219 a întrebat:

Buna, TPU! As vrea sa primesc un feedback legat de o poveste pe care am scris-o ale carei prime capitole se afla publicate pe Wattpad. Vreau sa imi imbunatatesc stilul de scriere.
M-ati putea ajuta cu o parere?
https://my.w.tt/xU8VbZ9HaU

Va multumesc!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Am văzut pe pagina de start gagica aia cu cercel în nas și mi s-a făcut rău. Deci ai scris-o în engleză dta, sau ai dat aici un link greșit?

| Plato a răspuns:

Tempo-ul actiunilor e prea alert, se evita descrierile si figurile de stil, ceea ce iti va face foarte dificila scrierea unei opere mai lungi.
De asemenea, sunt ceva greseli gramaticale. E frumos sa scrii in engleza, dar sa te asiguri ca e corect. Acum nu e, sunt chiar destul de multe timpuri verbale puse prost.