| AdeA1991 a întrebat:

Am scris de curand o carte care momentan este in curs de traducere in limba engleza.
Am o mare dilema, dupa treducere o voi face publica sub forma de e-book, problema este ca nu stiu daca sa o postez sub numele meu( Andreea Danciu) sau pseudonim ( Melody Page ).
Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca este beletristica si mai doresti sa scrii si alte carti in continuare, atunci poti publica cu pseudonim.
Daca este carte de specialitate, atunci trebuie neaparat s-o publici cu numele tau.

| AdeA1991 explică (pentru Bula):

Beletristica...
Si da imi doresc sa scriu in continuare, a doua este deja in lucru.

6 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Depinde dacă vrei ca numele tău sa fie cunoscut și cei care te recunosc să-și dea seama ca ești tu ori pseudonimul prin care ramai anonima.

BTW, despre ce e vorba? Subiectul ma refer.

| AdeA1991 explică (pentru missfatadelatara):

Este un pic din toate, romance, aventura, un pic de actiune, ceva drama...

Nu de cunoscuti imi fac griji ci de faptul ca numele meu nu este tocmai... comercial.

| DepravatRo a răspuns:

Tu ai scris o carte si intrebi chestia asta pe site-ul asta?
De ce minti?

| AdeA1991 explică (pentru DepravatRo):

Eu am cerut un sfat. Daca ai o idee mai buna unde il pot primi sunt deschisa la sugestii.
Dar nu vad absolut nici un motiv pentru care sa ma faci mincinoasa.

| AdeA1991 explică:

Voi ce a-ti face in locul meu?