| bragaionela a întrebat:

Buna TPU cum poti face rezumatul unei cărți care începe de la pag 9 si se termina la 313 pagini va rog ajutor

Răspuns Câştigător
| untaken a răspuns:

Citesti paginile si incearca sa rezumi tot ce ai citit si sa evidentiezi ideile principale.

| bragaionela explică (pentru untaken):

Am inteles mulțumesc frumos!

| untaken a răspuns (pentru bragaionela):

Cu placere!

4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Iti poti imparti cartea pe parti de 5 sau 10 sau 15 pagini, pui langa tine un caiet si scrii cu liniute ideile principale, apoi le unesti in cateva propozitii deosebite. 313 pag nu-s usor de rezumat oricat de super tare ai fi! Asa, ca sa scrii o propozitie, e OK, dar pentru scoala nu merge asa! Numai bine!