| AndreeaE a întrebat:

Doresc si eu cateva citate pentru colegi. Tin sa mentin ca termin clasa a VIII-a. Multumesc!

2 răspunsuri:
| blaablaablaaa a răspuns:

Buna, poate te-ar ajuta acestea

"Stiu ca un simplu "multumesc" nu este de ajuns pentru toate momentele frumoase pe care mi le-ai oferit. Pentru clipele de neuitat si pentru emotiile incercate... Pentru fluturasii din stomanc sau pentru zambetul de pe fata mea...

Iti multumesc mult ca te-ai gandit la mine si mi-ai fost aproape in fiecare zi.Fie ca norocul si fericirea sa-ti fie tovarasi de drum mereu, sa fi sanatoasa si sa ai parte de impliniri pe toate planurile!

Fa ceea ce te te face fericit si vei stii cum sa transformi visurile in realitate. Si nu uita sa multumesti pentru ceea ce ti se intampla frumos...

Iti doresc sa fii frumoasa, iti doresc sa fii iubita, iti doresc dorinta sa ti se implineasca. Fericirea exista oriunde, doar ca nu-i dai atentie. Uita-te imprejur si vei vedea ca fiecare clipa, fiecare zi si noapte sunt unice. Asculta glasul vietii, asculta cum loveste apusul de soare pamintul, asculta norii cum pling, asculta aerul cum trece pe linga chipul tau, asculta apa susurind si iarba crescind si vei vedea ca totul are un rost si merita sa incerci si sa indraznesti sa fii fericita.

Nu uita ca in urma ta, trebuie macar sa rasara o simpla floare sa ramana o amintire de neuitat: Iti doresc o viata precum gingasia unei flori rasarite in zorii unei senine zile de primavara!

Prietenia valoreaza mai multe decat toate maretiile lumii, o prietenie se consolideaza in timp si presupune respect, timp, dragoste si simtul umorului. Prefer sa am putini prieteni da macar sa fie adevarati, pentru toata viata!"

Daca doresti citate celebre uite aici:
http://www.citatecelebre.eu/ro/citate/cautare/citate+despre+colegi

Succes.

| deyutza_6928 a răspuns:

Nu stiu daca vrei din acestea dar eu doar asa stiu:
1. Afara bate vantul,
Se rup toti trandafirii,
In clasa plang colegii
E clipa despartirii!

2.Cand vantul va bate
Din Muntii Bucegi,
Sa-ti aduci aminte
Ca am fost colegi.

3.Nu uita anii trecuti
Intr-o scoala veche,
Si mai ales nu uita
Ca am fost colege!

4.Sa porti mereu in suflet
Sa porti o vesnicie
Acest cuvant numit:
PRIETENIE

5.Las ca amintire
Las ca nebunie
Un nume frumos
Incalcit mai jos: (si iti scrii numele tau)

6. Tot ce este-n lume
Trece ca prin vis
Numai al meu nume
Ramane aici scris.(si aici iti scrii numele)

7. Vorbele se uita
Zilele se trec
Dar aceste randuri
Niciodata nu se sterg.

8. Amintirea nu se scrie
Pe o foaie de hartie
Ci pe-o inima curata
Ca sa nu fie uitata.

9.Totul este trecator
Ca si roua de pe flori
Numai ale mele randuri,
Scrise cu frumoase gandur
Vor ramane-n viitor!

10.Trandafir rosu inchis
Multe-as mai avea de zis
Dar acum la incheiere
Eu iti spun: LA REVEDERE!

Sper sa-ti placa!