| AdrianaCammy a întrebat:

Dupa examenul din clasa a VIII-a, la alegerea liceului,pot sa scriu si unul din America, deoarece doresc sa ma mut acolo dupa ce termin scoala aici?

Răspuns Câştigător
| Șhoghetăn a răspuns:

Nu poti numai daca intri cu o bursa scolara si sa fi transferata dar asta inseamna sa ai note numai de 10 si de 9 si cu greu daca vei fi acceptata. sau daca te muti in america va fi greu cu actele si nu se stie daca te vor accepta. dar si la noi in Romania exista scoala americana dar este foarte scumpa si la fel trebuie sa ai note de 10 si de 9 sau poti intra prin intermediu unei burse si sa platesti doar jumate..Bafta!kiss

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu cred. Trebuie sa te muti in America ca sa alegi un liceu de acolo. Doar nu vrei sa faci naveta din Romania pana in America in fiecare zirolling on the floor(glumesc).