| SexycoldVamp a întrebat:

M-am hotarat sa-i cumpar celei mai bune prietene de ziua ei o carte,dar nu prea stiu ce. Avem aceleasi gusturi, ce a citit ea am citit si eu si invers.Initial voiam sa-i iau "Sub aceeasi stea" dar o are.Adora "Fifty Shades of Grey",ii plac cartile cu supranatural ca "Jurnalele vampirilor" si "Cercul secret", cu enigme sau chiar politiste.De asemenea ii plac si cartile cu finaluri triste sau imprevizibile deoarece acestea o fac sa tina minte cartea.
Asadar am nevoie de sugestii, si daca puteti si o mica descriere. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Un roman de dragoste, cu final trist, ar fi "Dama cu camelii''-Alexandre Dumas-fiul.Impresionanta iubirea dintre Marguerite si Armand, impresionant sacrificiul ei si impresionanta suferinta mistuitoare a lui dupa moartea iubitei.
O carte politista extraordinara este "Misterul camerei galbene''-Gaston Leroux.

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
Uite ce am citit eu:
Academia vampirilor
Sunt mai multe volume. Poti citi descrierea pe google, dar sigur iti va placea.Este si film facut dupa prima carte, insa clar nu se compara.Cartea este de 10000 de ori mai buna.

Eve

Asta e una din cartile mele preferate