| Bitzy a întrebat:

Vreau niște titluri de cărți cu final dramatic.Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| ComatoseWine a răspuns:

Anna Kareninabig grin

| Bitzy explică (pentru ComatoseWine):

Aș vrea și eu să o citesc happy Are multă descriere, în general ce nu are legătură cu acțiunile? Au existat momente când te-ai plictisit?

| ComatoseWine a răspuns (pentru Bitzy):

Nu m-a plictisit dar cred ca ti-ar placea pentru ca tine de conditia femeii, despre societatea ce impunea anumite lucruri.S-au facut ceva filme bazate pe cartea asta, unul a aparut anul acesta:d

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Dubla constrangere

| fadnox a răspuns:

Pai, nelipsitul Slavici 'Moara cu noroc', Stendhall 'Armance'

| Zeflemitoarea a răspuns:

,, Ce-am mâncat azi dimineaţă"
,, O babă făcea mătănii"
,, Cuşca lesbienelor"
,, Ionică şi caprele tricolore"

| Dumnezău a răspuns (pentru Zeflemitoarea):

Am dat search dupa "Cusca lesbienelor"...
Well played, Zeflemitoarea, well played.

| Zeflemitoarea a răspuns (pentru Dumnezău):

Ironic e că şi eu am căutat după ce am apăsat pe,, Răspunde". Mi se părea că sună chiar acceptabil ca să fie titlul unei cărţi, dar am dat numai peste porn.

| B343 a răspuns:

Thomas Hardy- Tess D'Urberville http://www.scribd.com/doc/93341135/2478239-Thomas-Hardy-Tess-dUrberville
Am vazut doar filmul desi vroiam sa o si citesc :|
Are un final dramatic (pentru unii), dar pentru mine mai mult sec...

| Juiana a răspuns:

Anne Frank, Colt Alb, Cuore Inima de copil, Huck Finn este cu mai multa aventura, mie mi-au placut cartile astea mult cand aveam 10 ani.

| Theodorelu a răspuns:

Fram ursul polar, Anotimpul regasirii

| loly_3886 a răspuns:

Cuore inima de copil sau dansand cu lupii, depinde si de varsta ta