| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai frumoase serii de cărți pe care le-ați citit?

8 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Turnul întunecat a lui Stephen King, recomand, excelentă.

| iulia0514 a răspuns:

Hercule Poirot, Miss Marple, Superintendet Battle scrise de Aghata Cristie, Mr Mercedes, seria talismanul de stephen king! Și mai sunt doar ca astea mi-au venit în minte pe moment!

| adryang78 a răspuns:

Ciclul Floris, dragostea mea
Ciclul Cavalerii Pardaillan
Ciclul Harry Potter
Seria Melania Lupu de Rodica Ojog-Brașoveanu
Sherlock Holmes
Cireșarii

| Eireann a răspuns (pentru adryang78):

Bine ca mi-ai amintit de Melania Lupu, chiar mi-e dor sa recitesc seria.

| adryang78 a răspuns (pentru Eireann):

Și seria Minerva Tutovan este reușită, dar nu mi-a căzut în mână decât o singură carte din toate. happy

| Eireann a răspuns (pentru adryang78):

Am citit " Nopti albe pentru Minerva" cu multi ani in urma.

| adryang78 a răspuns (pentru Eireann):

Cred că prima din serie este "Dispariția statuii din parc", fiindcă evoluează și Melania, și Cristescu. Am găsit-o întâmplător într-un anticariat.

| KaiSmile27 a răspuns:

Harry Potter. Știu că e cam clișeic și s-a tot vorbit de ea, dar chiar e bună