| dbigiu84 a întrebat:

Carti care v-au placut si le-ati recomanda? Am citit carti precum Singur pe lume, Colt alb, Heidi, Winston (este un roman politist) si mi-au placut la nebunie.Alte recomandari precum carti de genul de mai sus? Am 13 ani.

10 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Jules Verne, Alexandre Dumas, CS Lewis, Tolkien, Agatha Cristie, Rodica Ojog Brasoveanu, Arthur Conan Doyle.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urme pe zapada - Patricia St. John

| morfeo a răspuns:

Divina comedie de Dante Aligheri

| NoisyLight a răspuns:

Toată seria de cărți scrise de Jules Verne. Sunt extraordinare.

| dbigiu84 explică (pentru NoisyLight):

20000 De leghe sub mari ti-a placut?

| NoisyLight a răspuns (pentru dbigiu84):

Da, asta mi-a plăcut puțin mai mult decât celelalte. Jules Verne a prezis multe chestii tehnice în cartea asta.

| wj a răspuns:

Vanatoarea diavolului, de Richard Lourie, a fost singura carte pe care am citit-o cu placere (desi e sumbra.), si am terminat-o. O gasesti pe net cu 10-15 lei. Lectura placuta!

| andreyy04 a răspuns:

Capitan la 15 ani si harap alb

| Ivanov456 a răspuns:

Citește colecția Acvarium, recomand happy Victor Suvorov se numește principalul personaj, e chiar interesant happy