| ღDiissyღ a întrebat:

Carti pentru adolescenti? (15-16 ani)

8 răspunsuri:
| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Harry Potter
Jurnalul unui pusti
Enigma Otiliei
La medeleni
Baltagul
Mara
Succes si ma bucur ca vad un adolescent din ziua de astazi dornic de lectura! happy

| MariaHorran a răspuns:

Bunăăă. Am citit jurnalul unui pusti, Viata in pericol...

Sper ca te-am ajutat.

Fundăă?

| ღDiissyღ explică (pentru SimonaCristina):

Iubesc sa citesc si as fi incantata daca mi-ai putea da ceva carti si in limba engleza pentru ca seriile Harry Potter le-am deja, iar celelate sunt in romana daca bine stiu happy Multumesc oricum :*

| SimonaCristina a răspuns (pentru ღDiissyღ):

Respect! happy

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ai citit Fata cu cercel de perlă, Oliver Twist, Aventurile lui Huckleberry Finn, La Medeleni, Ciresarii, Mandrie si predjudecata, Urzeala Tronurilor?
Ai putea citi Octavian Paler, Dostoievski, Balzac, Hugo, Dickens, Thomas Mann, P. Coelho?
Numai bine! happy

| corolav a răspuns:

Vezi răspunsurile utilizatorului corolav.

| Libelle a răspuns:

Fifty shades of Grey, Ingerul Noptii.

Te asigur ca la 16 ani nu mai citesti La Medeleni si Onigma Otiliei, sunt cam expirate.

| OnuOnulică a răspuns:

Uita-te in cartea de romana.