| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de mult cititi pe an?

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

10-20 de carti pe an. Nu e foarte mult, dar este suficient, avand in vedere ca istoria se citeste mai greu decat literatura.

| Raven a răspuns:

În ultimii ani m-am încadrat în Reading Challenge de pe goodreads, 100 cărți pe an

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul trecut nu am avut timp sa citesc prea mult, dar in 2019 sper sa ajung la 30.

| fluture156 a răspuns:

Eu cred ca cel putin 20 de cărți pe an trebuie să le citesti. Ce iti place tie si sa stii ca ajuta, deși poate la început nu pare.
Eu cam depășesc numărul acesta cu mult pentru ca am tendința să încep o carte si daca imi place sa o termin cat de repede pot, 1-2 zile.

| Defalucy a răspuns:

Multe cărți, îmi place cititul.

| Anemoneeeeee a răspuns:

Pai, cu scoala, copilaria etc. nu prea m-au inspirat cartile citeam asa ce prindeam, ce apucam. De cand mi-am luat bacul etc. ma plictiseam si am inceput sa citesc in 6 luni am citit 20 de carti.