| anusha a întrebat:

Ce carti pe care le-ati citit v-au impresionat cel mai mult sau v-au placut?
ce iubiti sa cititi? (daca o faceti)

Răspuns Câştigător
| Nişka a răspuns:

Imi plac romanele de dragoste pana acum ce m'au impresionat ff tare au fost Maitreyi -Mircea Eliade; dragostea nu moare-scrisa de Maitreyi Devi (de altfel aceste 2 carti sunt inspirate din viata progonistilor si au legatura amandoi povestesc aceeasi perioada insa din punctul lor de vedere, cei 2 revazandu'se dupa 42 de ani, plus ca in aceasta carte este vorba de iubirea imposibila dintre Eliade si Maitreyi, daca le vei citi intai citeste'o pe cea scrisa de Eliade si crede-ma ca merita citite deoarece sunt fabuloase plus ca'ti vor fi de ajutor pentru la liceu ), si mai sunt 2 carti ce m'au mai impresinat Lorelei si Laleaua neagra happy Spor la lectura@:

8 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Citesc psihologie practica si de impresionat nu cred ca a fost vreo una, ori au fost taoate, caci din fiecare am avut cate ceva de invatat.

| Marii a răspuns:

Pana acum cel mai mult mi-a placut "elevul dima dintr-a saptea". Si in general imi place sa citesc cam orice fel de carti, dar cel mai mult ma atrag cele despre paranormal.happy

| want2bMajestic a răspuns:

Anne frank

| liveincolors a răspuns:

Mie imi plac foarte mult romanele.

Mi-au placut in mod special la Medeleni si Iubirile lui Dinny Cherell

| T30D0RA a răspuns:

Iubesc romanele de dragoste. Cel mai mult m-a impresionat "Scrisoarea de dragoste" de Mihail Drumes, dar si "Maitreyi", "Amurg", "Eclipsa", "Enigma Otiliei".

| georgi1897 a răspuns:

Mai. eu am citit o carte "Prep" – Curtis Sittenfeld. este despre adolescenti happy. mie una mi-a placut :]
lecturare placuta;*!

| mermadia a răspuns:

Mi-a placut ultima carte citita:tony parsons-lectii de viata. o sa-ti placa cartea.winking imi place sa citesc orice pare frumos, mai putin sf-uri.alea ma depaesesc.oh go on

| Pisik a răspuns:

Singur pe lume -Hector Malot. M-a uns pe inima sincer happy
Mizerabilii - Victor Hugo
Veronica - Paulo Coelho e mai sofisticata, dar pe mine m-a captivat