| Sabinacool a întrebat:

Ce carti recomandati pentru clasa a VI-a sau a VII-a. Eu prefer genurile de aventura si comedie! Astept raspunsurile voastre!

2 răspunsuri:
| JustMe4ever a răspuns:

In clasa a VII-a citeam Harry Potter.
Daca vrei literatura romana nu stiu ce sa iti sugerez. Poate Baltagul (se studiaza in clasa a VIII-a) sau Vasile Voiculescu cu Lostrita sau Caprioara din vis(nuvele dar nu stiu daca le-ai intelege).
Pentru aventura sunt cunoscute romanele lui Dumas si Jules Verne.
Daca vrei ceva mai "modern"(generatiile noastre cauta, in general, literatura contemporana) te sfatuiesc sa incerci si tu Harry Potter, Fortele Raului Abosolut de Kelley Armstrong (Invocarea, Revelatia, Rafuiala), Academia Vampirilor de Rechelle Mead (6 volume), Jurnalele Vampirilor de L.J. Smith,. Eu am citit de curand Divergent si Insurgent de Veronica Roth dar ar fi bine sa mai astepti un timp fiindca sunt cam violente.
Iubesc mult romanele politiste si adesea sunt pline de aventuri. Te-as sfatui sa citesti Semnul celor patru de Arthur C. Doyle si Cei patru mari de Agatha Cristie. Daca iti plac ti-as mai putea sugera ceva...

| Sabinacool explică (pentru JustMe4ever):

Iti multumesc mult! Chiar am gasit unele carti care suna bine si as vrea sa le citesc! Daca ai si tu intrebari, o sa-ti raspund cu mare placere!