| minime3 a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul Maitreyi, de Mircea Eliade? Vi se pare o carte buna! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Eliade imi place in general. Maitreyi e ok, insa nu e printre favoritele mele, recunosc. Bine, acum părerea mea e subiectiva.

| minime3 explică (pentru Nirvanaaa):

Stiu! Eu ca favorita de la Eliade am Nunta in cer!

| Nirvanaaa a răspuns (pentru minime3):

Ce tare laughing E si favorita mea.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Destul de buna, mai ales daca n-ai citit nimic de Mircea Eliade! Recomand si Noaptea de Sanziene dupa ce te initiezi in opera lui!

| TheStrategist a răspuns:

Este o carte bună, dar depinde și de preferințele tale.

| minime3 explică:

Scuze, am gresit semnul...in loc de semnul intrabarii, am pus semnul exclamarii, dar ati inteles voi.