| venilla a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea Maitreyi de Mircea Eliade? Merita citita?

5 răspunsuri:
| SabinaRsT a răspuns:

Da, este interesanta.

| RedFantasy a răspuns:

Da, merita citita. Mie in general, nu prea imi operele lui Mircea Eliade dar aceasta chiar mi-a placut.

| thewomaninwhite a răspuns:

Da este foarte frumoasa dar finalul este cam tragic si oricum iti va trebui la liceu prin cls a 10 a deci chiar ti-o recomand

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Da, e frumos, e despre perioada in care eliade a fost in India si... citeste

| Mareacluj a răspuns:

Superba.Merita din plin, urmata apoi daca se poate si de o vizita prin locurile despre care se face referire.