| prettywomen a întrebat:

Ce s-ar intampla daca nu ar exista legi.va rog mult ajutati-ma cu 3-4 propozitii

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

Dacă n-ar fi legi ar fi anarhie. Ar domina doar cei mai puternici sau mai bine zis cei mai inteligenți care i-ar manevra/manipula pe cei mai puternici in favoarea lor. Ar exista totuși o lege - legea junglei. Cel mai puternic/inteligent domină.

| cyupaku a răspuns:

Haos si anarhie

| udrescuf a răspuns:

Daca nu ar exista legi am fi niste oameni preistorici care ne-am bate pe apa.

| Elena2106 a răspuns:

Toata lumea ar face ce vrea si se pot intampla multe lucruri de exemplu:inundatii, hoti, copii nu s-ar mai duce la scoala, incendii, accidente si multe altele...

| prettywomen explică (pentru Elena2106):

L-ai luat de pe brainly