| Dzeko7 a întrebat:

Cine imi da si mie niste povesti horror? Sau daca aveti blog despre chestii de astea lasa-ti in link.
P.S.:Nu da-ti link-uri cu spectrul realitatii le-am citit cam pe toate interesante care sunt pe acolo.

3 răspunsuri:
| Dangerfull a răspuns:

Www.creepypasta.com

Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
Dintr-odata s-a auzit un scartait de lemn dintr-un cavou si s-a facut o liniste cumplita. Incercand sa asculte sunetele naturii sa vada ce a fost acel scartait, Mario s-a asezat pe un cavou. Din cavoul pe care se asezase Mario s-a auzit un sunet ciudat si acelasi scartait de lemn. Cuprins de frica Mario s-a uitat in cavou, iar 2 maini au sarit la gatul lui. Din fericire era doar Cristi care incerca sa ii sperie. Dupa cateva minute din acel cavou a iesit o mana putrezita si l-a tras pe Cristi inapoi in cavou. Ei l-au lasat pe Cristi acolo si au rupto la fuga fara sa se opreasca, iar la iesire pe poarta cimitirului scria cu sange proaspat : Nu va mai intoarceti! Nu aveti ce cauta noaptea in cimitir!
Dimineata copii au auzit ca politia l-a gasit pe Cristi intr-un cavou. In acel cavou se spune ca era un strigoi. Au mai aflat ca Cristi avea parul alb si tremura tot, repetand mereu : Ora blestemata ce mi-ai facut?
Dupa o luna a intrat in coma, a mai trait 3 luni si a murit...

Ce ai spune de o scurta plimbare prin cimitir? Daca ti-ar propune cineva cum ai reactiona? Ai fi incantata? Emotionata? Speriata? Ai merge din teribilism sau curiozitate?
Am primit si eu o propunere similara acum trei ani si pot spune sigur ca nu din teribilism am mers ci din pura curiozitate. Intotdeauna am fost fascinata de lumea din spatele lumii.
Asa ca am mers seara, in afara orasului, intr-un cimitir micut si retras. Panorama iti taia respiratia. Numai ca vizita nu s-a limitat numai la admirat orasul. Era o seara calduroasa si stateam in masina cu trei prietene, cu portierele deschise larg. Numai ca dintr-o data a inceput sa fie frig. Imi ieseau aburi pe gura si am inceput sa simt ca mai era ceva acolo.
Prietenele mele mancau chipsuri si intr-un final s-au decis sa plecam acasa. Radeau, glumeau si erau nepasatoare. Recunosc ca m-am simtit usurat ca am plecat. Am iesit din cimitir cu masina si am pornit pe drumul plin de gropi si de damburi. Mergeam incet si am trecut pe langa zidul unei case. Tin minte ca farurile au luminat un colt izolat si nu era nimic acolo. Numai ca imediat ce am trecut pe langa casa m-am simtit privita. Simteam ca este ceva in spate. M-am intors si in locul ala pustiu pe langa care trecusem cu numai cateva secunde in urma erau doua siluete. Transparente si de un albastru inchis, aproape negru. Erau siluetele a doi barbati, unul scund si plinut si unul intalt si atletic. Si la aceasta ora sunt sigur ca acolo nu era nimic in momentul in care am trecut cand am pornit spre casa.
Si fara sa imi dau seama am simtit, am auzit inauntrul meu, ce au gandit, ce au simtit umbrele. S-au intrebat ce cautam acolo la acea ora. Iar silueta inalta a spus ca sintem doar in vizita asa ca ne-au facut urari de bine. Am intors capul si cand m-am uitat din nou nu mai era nimic.

Am visat azi-noapte ca eram in jacuzzi si ma desfatam in apa calda care bolborosea si ai aparut tu mumie o hidosenie cum n-am mai vazut de m-am inspaimantat sarind pe pereti si tu balauroaica vroiai sa ma papi. Dar norocul meu ca a venit zana cea buna Ema sperietoarea de stihii si te-a alungat duh rau ce esti si m-a oblojit cu niste ghidusii frumoase in jacuzzi. Acuma m-am trezit si ma doare dovleacu' ca ieri a fost finii pe la mine si am trosnit sprituri de vinoase la greu. Tu ce mai faci cosmarule?

| Dzeko7 explică (pentru Dangerfull):

Stiu povestea si pe site nu gasesc nimic nou.

| andradah22 a răspuns:

Incearca (,) cartile de John Saul! Sunt geniale!