| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate spune si mie daca trebuie sa platesc la Biblioteca Judeteana din Targoviste daca vreau sa imi fac fisa de lectura? Si daca acolo au Jurnalele Vampirilor, toate cele 9 volume, Jurnalele lui Stefan, cele 6 volume aparute, Hobbitul, Stapanul Inelelor si Silmarillion?

6 răspunsuri:
| Akatsuky a răspuns:

La orice biblioteca platesti pentru fisa de inscriere, dar nu costa mult, maxim 5 lei sau 10 dar nu cred, nu sunt sigura ca la biblioteca vei gasi ce cauti tu, mai bine le cauti pe net ca sunt destul de ieftine...

| osimplaadolescenta a răspuns:

Da le au. Si da trebuie sa dai 5 lei pentru permis.

| osimplaadolescenta a răspuns:

DEci,da le au. Permisul e intrare e 5 lei.

| anonim_4396 explică (pentru osimplaadolescenta):

Permisul nu prea conteaza pentru mine. Dar acolo gasesc cartile astea? Ca am auzit ca nu le au.

| ali0001 a răspuns:

Nu trebuie sa platesti. De aceea se numeste BIBLIOTECA. Acolo au toate cartiele de care ai nevoie si, daca nu ai card, trebuie sa ii aduci acolo actele de unde lucreaza parintii tai. Dar pe scurt, nu trebuie sa platesti. :* happy Sper ca te-am ajutat. Pupik. Funda? :* happy

| anonim_4396 explică (pentru ali0001):

Ce ma intereseaza este daca le au pentru ca am auzit ca nu le-ar avea.