| AvalohAlyn a întrebat:

Cititi cartile tiparite sau electronice(ebook)? Obisnuiti sa cumparati cartile sau sa le imprumutati?
Aveti pretentii si faceti selectie cu grija cand cumparati o carte?

Răspuns Câştigător
| Hemera a răspuns:

Eu preder cartile tiparite.Ador mirosul filelor, atat naoi cat si vechi mai ales big grin
Prefer sa mi le cumpar, deoarece vreau sa am o biblioteca a mea mare si cu de toate.De asemenea daca nu e un subiect care ma intereseaza nu iau acea carte.

2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Eu da. Nu contează cartea dacă este Ebook pdf sau normală fizică. INformațiile sunt aceleași. Dacă nu vă deranejază ochii la PC puteți citi fără probleme cărți digitale. Sau cine are Ebook reader cu atât mai bine. Dar eu aș prefera o carte fizică să o pun în bibliotecă. Și aseta digitale sunt foarte bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza, carti sa fie. Nu am mari pretentii, pentru ca deocamdata citesc mai multe ebook-uri, nu imi mai cumpar carti pentru ca preturile mi se par exagerate, pentru o persoana ca mine, care citeste 10-15 carti pe luna laughing si pentru ca vreau sa-mi fac o biblioteca impecabila, cand voi dispune de suficienti bani. Adica sa-mi cumpar colectii intregi de carti, pentru ca nu-mi plac cartile care nu se potrivesc, nu suport dezordinea.