| Vernusio a întrebat:

Voi va cumparati carti ca sa le cititi sau le imprumutati de la biblioteca? De unde le cumparati?(daca o faceti)

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

De pe Libris, imi place ca au transportul gratuit indiferent de valoarea comenzii. Ti-l recomand, sunt seriosi si cartile ajung repede :
http://www.libris.ro

7 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Eu am luat un kindle.

Caut intai cartea pe net. Daca exista si o pot descarca, atunci asta fac.

Daca nu exista si trebuie cumparata, amazon e prietenul meu.

Si ca intre prieteni de multe ori ofera si reducere la cartile achizitionate pe kindle.

Nu toate au aceasta soarta...

Dar se gasesc atat de multe free incat nu m-am mai vazut cu amazon de un amar de vreme.

| AFR81 a răspuns:

Prefer sa am cartile mele, deci mi le cumpar. Site-urile elefant.ro si librarie.net sunt foarte bune ca preturi, calitate si, de asemenea, cartile ajung foarte repede.

| Felissa13Eden a răspuns:

Le cumpar de pe librarie.net,elefant,sau libris happy
Dar iau si de la biblioteca.
Books are life big grin

| TheSpell a răspuns:

Dacă îmi place o carte foarte mult, o cumpăr.
În rest, citesc de pe internet sau la unele librării poți sta să citești acolo și citesc primele pagini să știu că n-o iau degeaba.

| kalex a răspuns:

Eu de obicei le cumpar de pe internet (de oriunde apuc) pentru ca asa nu am o limita de citit si pot sa o imprumut familiei/prietenilor. Funda?

| Nikolaus a răspuns:

Eu împrumut în 90% din cazuri. Daca o imprumut ma solicit oarecum sa o citesc mai repede, iar dacă o cumpăr e posibil sa ma lungesc prea mult cu ea, ceea ce nu e de dorit.
Cumpăr doar dacă e vorba de cărți mari, importante, pe care vreau neapărat sa le am în raft (Karamazov, Idiotul, Anna Karenina, Muntele Vrăjit, Demonii etc.), dacă sunt cărți micuțe nu prea cumpăr.
Ideea e ca orice carte as citi, notez separat citate și gânduri într-o agenda, iar când e împrumutată mi-e cam ciuda ca nu pot revedea scena întreaga din care am extras citatul. În schimb, nu ma deranjează sa citesc cărți împrumutate.

| NastyaKobavsky18 a răspuns:

De obicei cumpăr doar cărțile importante din literatura clasica Sau cărți despre care știu ca sunt bune și chiar țin sa le am în bibliotecă. Cele mai bune site-uri sunt Libris(transport gratuit ) librărie. Net, elefant. Sunt foarte convenabile și poți încerca și în anticariate și dacă ai noroc găsești ceva intr-o stare bună.