| XSuperGamerHD a întrebat:

Credeti ca 5 pagini de referat e destul pentru un referat? Sunt la generala nu la liceu apropo

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dar profa aia nu v-a spus și vouă de cât să fie referatu?

| Simpatic a răspuns:

Da ar putea fi suficient de ce nu!

| Iunix a răspuns:

Conteaza cat de exigent este profesoru. Pe unii ii multumesti si cu 2 pagini.
Acum, eu sunt trecut prin generala, liceu si facultate. Ceea ce vreau sa-ti spun e ca aceste referate NU conteaza si doar iti distrugi copilaria facand ceva inutil. Ai idee cate caiete intregi, zeci de caiete pline cu teme am eu in dulap? Ai ideee cat timp din joaca am pierdut? Ai idee cat m-au ajutat acele teme? CU nimic peste 90% nici nu au fost vazute de profesori iar note mi-au adus doar cateva.

Ma rog, ca sa nu-ti agit apele degeaba, ai vreo pasiune ceva?

Uite, eu daca m-a; putea intoarce in timp, la liceu as sta acasa sa invat programare si comentarii pentru BAC la romana si la orele de mate. La restul as invata doar pe scurt sa iau un 7-8 si nu as mai face nicio tema. De ce? Uite ca a trecut timpul, la liceu poti avea mult timp liber si poti sa incepi deja sa ` muncesti ` pentru viitorul tau, cand termini liceul si mergi la servici e foarte greu sa mai inveti ceva, o limba straina, programare etc. chestii care iti pot asigura un viitor cu bani multi efort minim.

| Vikaa a răspuns:

E mai mult decat perfect.

| ChiftelutaCrocanta2 a răspuns:

Depinde de ce ai scris și ce ți-a cerut profesorul-profa.În rest, ar trebui să fie ok