| andrefrancais a întrebat:

Cum sa scriu mai frumos?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Sa te chinui, sa scrii incet pana scrii frumos iar cu timpul te inveti si vei incepe sa scrii din ce in ce mai repede.
Eu asa am facut si merge. Nu scriu extraordinar de frumos, dar scriu repede si foarte citet in comparatie cu dezastrul de scris dinainte. laughing
Ar mai fi si chestia sa nu iei pixul/stiloul de pe foaie pana termini cuvantul, iar punctele, virgulitele, caciulitele etc sa le pui cand termini cuvantul.

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am mai răspuns la o întrebare asemănătoare, citește mai jos:
https://www.tpu.ro/......-de-incet/

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

@tehno125482
Ati înnebunit! ))
În felul acesta, vrei să primești tu, insigna de campionul zilei?
Chiar nu ești capabil să formulezi propriile idei, prezentându-le pe ale altora, drept ale tale? Semnătura trebuie să ți-o pui, doar lângă textul pe care l-ai muncit singur! 'Be original, be unique, be yourself!' happy

| Fatamuntilor a răspuns (pentru floresdemayo):

Te -a plagiat?

| floresdemayo a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da, e f. grăbit cu răspunsurile, vrea să fie campionul zilei. Ori, poate, userul anului 2017.

| Elide a răspuns:

Încearcă totuși să scrii mai încet dar cu greu cred că vei reusii, daca scrisul il ai așa format așa o sa ramai cu el, m.am chinuit eu sa scriu frumos și tot degeaba.