| fadnox a întrebat:

Daca aveti putin timp...
http://www.wattpad.com/story/6800021-molii
pareri, sugestii?

8 răspunsuri:
| bobbyjah a răspuns:

Imi place, in special efectul care il da titlul povestirii.M-a facut sa o citesc pe toata. Povestea are o tenta intunecata, si poate mi-ar fi placut sa caracterizezi mai mult persoanjul care povesteste.

| fadnox explică (pentru bobbyjah):

Hmda, dar e o caracterizare indirecta, rezulta din parerea celorlalte personaje si din comparatia cu molia, apoi personajul este insusi autorul, si nu ma descriu in mod direct

| bobbyjah a răspuns (pentru fadnox):

Se poate si direct, cum ar fi : " Ce stiam eu? Poate ca infatisarea aristocratica ce o purta chipul meu albicios sugerau ganduri limpezi, si ma amuza.Niciun gand clar nu se ascundea in ochii mei negri." dar imi place povestea, cred ca aici intervin propriile opinii.Mie imi place sa stiu cat mai multe despre personajul principal, in special gandurile sale, ajuta sa ma leg mai bine de personaj.Dar nu e obligatoriu asta, si eu lucrez la niste scrieri si ma bucur sa citesc si creatiile altora.

| fadnox explică (pentru bobbyjah):

Buna ideea ta, dar n-as introduce-o aici; nu intervine ceva gen amuzament, totul e, intr-adevar, neclar, confuz, nesigur, neinteles; o doream bolnava psihic ca si alti membri, si de o anume etnie displacuta in societate, o doream nedorita; nu stiu daca toate astea se vad asa cum trebuie, nu reusesc aproape niciodata sa transmit clar starile sau mediul, ambientul, am de lucru

| bobbyjah a răspuns (pentru fadnox):

Toti avem laughing mult succes, sa fim noua generatie de scriitori laughing

| fadnox explică (pentru bobbyjah):

Cum sa nu, generatia zecistilor, douazecistilor... `lanastori` de curente literare
succes si tie, postezi pe wattpad?

| bobbyjah a răspuns (pentru fadnox):

Http://www.wattpad.com/21225530-cele-cinci-taine~ am inceput-o si nu am mai terminat-o, ca de obicei.Am multe idei dar de obicei le las balta, cred ca am pana acum o multime de posibile" romane" incepute :))

| fadnox explică (pentru bobbyjah):

Am lasat un comentariu