| beyonce99 a întrebat:

Daca citesc non-stop, in cat timp termin o carte de 200 pagini?

Răspuns Câştigător
| Filipjack a răspuns:

Depinde...Cat iti ia sa citesti o pagina?
Nu pot sa-ti spun daca nu stiu cat timp iti ia sa citesti o pagina.
1min/pagina=> 3 ore si 20 min
2min/pagina=> 6 ore si 40 min
3min/pagina=> 10 ore

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cam in 3-4 ore. Depinde si cat e de buna cartea.

| Woodenpints91 a răspuns:

Cronometrează-te în cât timp citeşti o pagină şi înmulţeşte cu numărul de pagini pe care-l are cartea. Rezultatul în împarţi la 60, şi afli numărul de ore.

| Filipjack a răspuns (pentru Woodenpints91):

Mda...e usor sa copiezi de la altii...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Filipjack):

Nici nu ţi-am observat răspunsul. N-am motive să copiez ceva, probabil oricine s-ar fi gândit la asta.

| Filipjack a răspuns (pentru Woodenpints91):

Atunci, scuze.

| Paulla a răspuns:

Depinde şi de carte, cât de simplistă e. 200 de pagini e puţin, cam vreo oră-două.

| Kryss13 a răspuns:

Depinde.o poti termina intr-o 1 sau 2 sau intr-o zi sau doua..depinde cum o citestihappy-ma refer cat de repede o citesti. unele persoane citesc repede iar alti mai lenttongue

| Kryss13 a răspuns (pentru Kryss13):

Acolo unde am scris : intr-o 1 sau 2 - ma refeream la ore happy- mai sus am uitat sa scriuhappyhappyhappyscuze.

| Filipjack a răspuns:

Iata procedeul de aflare:
numarul de pagini al cartii x numarul de minute pe pagina : 60...vei obtine un numar in minute pe care urmeaza sa il transformi in ore.

| beyonce99 explică:

Ma refer la ore, zile.

| BadGirlAndra a răspuns:

Depinde ce viteza ai la citit... eu zic cateva ore happy daca citesti non-stop tongue