| Powerman a întrebat:

Daca se anuleaza o lucrare la bac in comisia de evaluare pentru semne distinctive se anuleaza la toaate materiile si nu voi mai putea sustine proba in urmatoarele 2 sesiuni, sau se anuleaza doar la lucrarea respectiva si pot sustine proba doar la acea materie in toamna?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se anuleaza intreg bacalaureatul si va trebui sa-l sustii iarasi, peste 2 sesiuni (in sesiunea a doua din anul viitor), la toate materiile.

| Powerman explică (pentru Ioandelasal):

Tu iar esti prost ma? laughing

| Ioandelasal a răspuns (pentru Powerman):

Conform Ordinului privind bacalaureatul, citez:
""ART.96.(1) Candidaţii care au fost eliminaţi de la o probă, pentru fraudă sau tentativă de fraudă, nu mai au dreptul de a participa la următoarele două sesiuni ale examenului de bacalaureat. Aceştia vor relua integral examenul de bacalaureat, cel mai devreme în a treia sesiune după cea în timpul căreia au fost eliminaţi."