| Valisarpe a întrebat:

Daca nu am luat bacul, pot da doar la o materie in urmatoarele sesiuni?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur că da, doar la cele la care nu ai reușit să iei măcar 5.

| Speranta12 a răspuns:

Morning Glory, Morning Glory,
Fara bac esti ca salahorii

| aneliram a răspuns:

Da. Cand faci cere de inscriere bifezi la ce vrei sa pastrezi notele si la ce vrei sa dai.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Si la cele la care ai luat 5 poti sa dai iar, ca sa iei nota mai mare.

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Daca ai luat 5 la o materie, se considera ca ai luat proba respectiva, insa, media generala la probele scrise trebuie sa fie minim 6 ca sa treci bac.ul (deci daca iei la 7 la celelalte si la una 5, treci )