| BainBn67 a întrebat:

De ce nu poti folosi Manga/manwha la examen clasa a 8-a? Poti folosi filme etc de ce nu si asta? La asociere text ma refer

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte simplu: ca NU este subiect de studiu, la scoala generela!
Examenul de limba si leiteratura romana se da NUMAI din ce ai studiat la scola, nu din ce te joci tu acasa!

| BainBn67 explică:

Un + ar fi sa imi raspunda cineva care stie ce e aia, opera literara e cand autorul isi creeaza propria lume.E un loophole

| Alle81798 a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea numai sa incepi cu Fragmentul X de Y imi aduce gandul al Romanul grafic Attack on titan etc. Eu mi-am intrebat profesoara de romana si a zis ca e ok, numai sa stii autorul laughing

| BainBn67 explică (pentru Alle81798):

Am intrebat-o si eu si a zis tor asa ca e ok atata timp cat stiu autorul, insa mi-a zis ca daca cine corectează nu stie ce e aia si nici nu cauta gen oameni mai in varsta nu crede ca ma va puncta