| CretuTau a întrebat:

Sunt clasa a 8a, am examen in 12 zile, vreau sa știu mai exact la ce facultăți poți merge in funcție de fiecare profil...stiti la ce ma refer: filo, stiinte ale naturii, uman etc..va rog frumos!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent de profilul liceului absolvit poti candida la orice facultate.
Daca stii de acum ce facultate vrei sa urmezi atunci alegi profilul care sa te ajute la admitere si putin si in facultate.
De ex. pentru facultatea de drept sunt bune profilele de filologie sau stiinte sociale, pentru medicina profilul de stiinte ale naturii, etc.

1 răspuns:
| Wozzi a răspuns:

Nu conteaz ce liceu faci.