| Dilaa98 a întrebat:

Despre ce este vorba în „Romanul adolescentului miop? Merită citită, ce ziceţi? Dau fundăă tongue

Răspuns Câştigător
| StayChill a răspuns:

Este o carte excelenta. Eliade reuseste sa exprime sentimentele unui,, pusti'' de liceu care, ca si ceilalti, incepe sa se simta special, diferit si neinteles. Pe langa modul foarte interesant de descriere a gandurilor unui licean, scriitorul impleteste amuzamentul,, vulgar'' sau mai bine spus,, de zi cu zi'' si mistuirile profunde ale elevului. Eu am citit-o si ti-o recomand cu toata increderea!

| Dilaa98 explică (pentru StayChill):

Mulţumesc şi o să-mi trebuiască si la liceu, nu?

| StayChill a răspuns (pentru Dilaa98):

Cam da. Good luck, my little friend!

| Dilaa98 explică (pentru StayChill):

:*

7 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Daca ti-as zice nu ar mai fi asa interesanta si da, mi-a placut foarte mult.

| lanadelsex a răspuns:

Mie nu mi-a placut deloc, dar o sa-ti trebuiasca in clasa a 9a, deci e bine sa o citesti daca ai timp liber si nu ai la indemana o carte mai buna.

| Badgirl117 a răspuns:

Daca vrei sa te prapadesti de ras normal ca da! Adolescentul miop este un pusti tocilar care intra intro gramada de probleme care mai de care amuzante!

| ghitaps a răspuns:

Este un roman foarte interesant eu l-am citit cu mare placere.Este vorba despre un baiat care ii place sa citeasca carti dar are o vedere foarte slaba si de accea el trebuie sa citeasca mai putin