| Cat_3006 a întrebat:

Cine dintre voi a citit "Romanul adolescentului miop" de Mircea Eliade?

Cum vi s-a parut cartea?

Merita citita?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Buna,am citit'o si nu mi s-a parut cine stie ce...Este intr'adevar o carte frumoasa, insa, fiecare are propriile gusturi...Te'as sfatui sa citesti "Pentru cine bat clopotele" de Ernest Hemingway.Asta da carte :X.Bafta.Sper ca te'am ajutat.

| AndyNazir a răspuns:

Bineinteles ca merita citita! ( Merita sa citesti orice! ) In plus... aceasta opera este o mostenire pe care Eliade ne-a dat-o ca dar.
Este un fel de refugiu monahal fata de vulgaritatile lumii reale. happy Sa iesi cu lumina. kiss