| anonim_4396 a întrebat:

Hei. As dori sa incep sa citesc, mai mult, faza e ca nu stiu ce, si nu am pe nimeni sa ma ghideze. Imi plac cartile interesante, dupa care pot ramane cu ceva in minte. Nu vreau raspunsuri gen 50 shades of grey (bullshit). Poate fi cam orice gen, dar ce considerati voi ca merita citit. Sau puteti sa imi spuneti autori care va plac, de la care ati citit carti frumoase. Funda

9 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

Dacă nu îţi place literatura: Immanuel Kant - Critica raţiunii pure, Critica raţiunii practice, Antropologia din perspectiva pragmatică; Emil Cioran - Pe culmile disperării; Friederich Nietzche - Also sprach Zarathustra (între)
Literatură: Joseph Forsyth - Alternativa diavolului, Javier Cercas - Viteza luminii, Frank Herbert - Experimentul Dosadi, toată seria Dune, John le Carre - Genul nostru de trădător, Sven Hassel - Curtea marţială, Stephen King - The Shining, Jocul lui Gerald, Pistolarul, Ken Kesey - Zbor deasupra unui cuib de cuci
Nu citesc mult dar ce citesc e bun.

| SHINeeTaemin a răspuns:

Cele trei volume scrise de J Lynn sunt geniale, prezint 3 povesti diferite de dragoste si umor.
Te astept, Te doresc si Ramai cu mine
De asemenea, si Inainte sa te cunosc merita citita.
Daca vrei sa ti le dau in format pdf lasa.mi mesaj.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Flash-uri din sens opus de Marian Godina laughing, este destul de interesanta si are destul umor!
Asta e de amuzament.
Iar daca vrei carti calumea, citeste Shogun, tom sawyer, moara cu noroc, mara, scrisoarea III, ion barbu, george bacovia, enigma otiliei, camil petrescu, liviu rebreanu.

| NAT0 a răspuns:

Grasa și proastă de Rodica Ojog-Braşoveanu
După ce ne-am întâlnit de Anna Todd
Leonardo și enigma unui surâs de Janna Carioli
pe astea 3 le-am citit și au fost relativ interesante după părerea mea.

| andreit05 a răspuns:

Hotul de carti
Cazul Magheru
La Medeleni
Amintiri din casa mortilor
Jurnalul unui adolescent timid
Divergent, Insurgent, Experiment, Allegiant

| LupinRemusSnape a răspuns:

Hei.Sincer,eu nu m-as fi apucat de citit daca nu ar fi fost seria Harry Potter.(Mega- tare seria si filmele.)
Cartile lui John Green sunt dragute(unele mai triste).
Hotul de carti, e geniala.
Hunger Games, Divergent(+filmele lor).
Agatha Christie (cu cartile ei :10 negrii mititei, Crima din Orient Express, Ucigasul Abc, si altele..sunt muuulte).
Seria magisterium.
Mai vezi pe la site-urile editurlor.
Spor la citit.

| Cristiiiish a răspuns:

Iti recomand Into the Wild ..au facut su filmul, ca si autori cele mai frumoase carti sunt ale lui:
-Nicholas sparks scrie romane de dragoste foarte frumoase si nu ai cum sa nu te emotioneze
-John harding
-Paula Hawkins
-Greg Dawson si Sam pivnik despre holocaust
Anna todd

| RaluRalucutza22 a răspuns:

Iti recomand Minunea de R.J. Palacio

| Xco_Giani_1989 a răspuns:

7 povesti de vacanta
Chirita