| ALM2000RO a întrebat:

Hei, ce cărți bune ați citit în ultimul timp? big grin
Ce fel de cărți preferați? happy
Pentru pasionații de literatură: ce romane din literatura universală v-au plăcut cel mai mult?
Sunt curios ce autori și opere (romane, nuvele, teatru -comedie și dramă-, povestiri) ale autorilor canonici români ați citit în ultimul timp! big grin
Ce opere (romane, teatru, nuvele și povestiri ori poezie) ale marilor autori ruși ați parcurs cu plăcere? big grin happy

Răspuns Câştigător
| RonaldoGOAT a răspuns:

Am sa enumar cateva carti pe care le am rasfoit in ultimul timp : Lumea vazuta de Garp de John Irving, Pendulul lui Foucault de Eco si Intermitentele mortii de Jose Saramago sper ca te am ajutat, merita citite

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cărțile din aplicația din magazin play numită "EGW Writings 2".

| ALM2000RO explică (pentru anonimg):

Nu am auzit de această aplicație. Prefer să citesc cărțile în format fizic. Dar dacă sunt cărți foarte bune în varianta online, nu mă dau în lături și le citesc oricum big grin
Deci spui că merită să-mi instalez aplicația (mă refer în primul rând din punct de vedere al complexității și calității cărților)?

| anonimg a răspuns (pentru ALM2000RO):

Cărțile se găsesc și în format tipărit la librăria SolaScriptura din localitatea ta. Unele sunt în ediție tipărită de lux.

| ALM2000RO explică (pentru anonimg):

Ok, mulțumesc frumos pentru informații!