| RoboțelulAndroidDinTelefon a întrebat:

Hello! big grin
Ce carti politiste imi recomanzi sa citesc? (sunt in a VII-a). Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| BiaIoana98 a răspuns:

De Tess Gerritsen: "Chirurgul", "Ucenicul", "Pacatoasa" si "Clubul Mefisto"( cele mai tari carti de aceasta autoare foarte cunoscuta si e de preferat sa le citesti in ordinea scrisa) De Giorgio Faletti "Eu ucid" (absolut incredibila) De Agatha Christie: "Ucigasul ABC", "Moarte pe Nil", "Craciunul lui Poirot", "Întâlnire cu moartea", "Zece negri mititei", "După înmormântare", "Baltagul" de Mihail Sadoveanu( vei avea nevoie intr-a 8-a... ceva specific romanesc) Sper sa ca iti va placea macar o carte din toate cele mentionate, acestea fiind doar o parte din toate cele pe care le-am citit in gimnaziu si cele mai bune, dupa parerea mea happy

| RoboțelulAndroidDinTelefon explică (pentru BiaIoana98):

Mersi mult!

| RoboțelulAndroidDinTelefon explică (pentru BiaIoana98):

Voi incerca sa le citesc pe toate...

| BiaIoana98 a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Ma bucur ca vrei si ai dorinta de a citi toate cartile si eu de asemenea iti multumesc cu deosebita consideratie. o(≧◡≦)o

9 răspunsuri:
| VyrusEleven a răspuns:

Iti recomand sa incepi cu auoarea agatha christie, cea mai mare scriitoare de romane politiste din istorie. Vei avea parte de o lectura placuta dar in acelasi timp plina de aventura si suspans. bafta

| RoboțelulAndroidDinTelefon explică (pentru VyrusEleven):

Am citit ''Zece negri mititei''. Altele nu prea mai stiu...

| VyrusEleven a răspuns (pentru RoboțelulAndroidDinTelefon):

Crima in Orient express
Perfect murder
CAzul Jenkins sun o gramada

| Sadic a răspuns:

Suflete damnate de Yrsa Sigurdardottir..cu toate că nu cred că este bună pentru tine (eşti cam micuţă) laughing

| StanciuPlayer a răspuns:

Fălci(jaws)