| BountyLoverXD a întrebat:

Hey! happy ce faceti? vreau sa citesc si eu ceva interesant, dati-mi niste carti foarte faine, ce v-a placut voua cel mai mult, care e cartea voastra preferata? Ziceti-mi va rog ce as putea citi? Orice numa bun sa fie happy

Răspuns Câştigător
| Cleopa a răspuns:

Cartea mae preferata e "o iubire imposibila" de mary jo putney, la fel de faina e si "compromisul inimii" de acelasi autor, "fortele raului absolut"-dar nu stiu cine le-a scris, "jurnalele vampirilor", "codul lui da vinci" de dan brown, "mireasa fara voie" de jo beverley, "arsa de vie" de suad, "alchimia dragostei" si "tainele tecutului" de amanda quick, "inainte de furtuna" de diane chamberlaine, "ingerul pazitor" si "doua vieti" de danielle steel, "valea papusilor" de jacqueline susan, "maitrey" de mircea eliade etc.

10 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

Iti recomand cateva carti interesante care mi-au placut:
http://www.cartidecitit.ro/......rkus-Zusak
http://www.cartidecitit.ro/......s-recenzie
http://www.cartidecitit.ro/Recenzii-Carti-Bune/1/Kot-Rafael-Abalos-recenzie
http://www.cartidecitit.ro/......rd-Roughan
Daca vrei mai multe, citeste recenziile de pe http://www.cartidecitit.ro si alege-ti cartile preferate.

Lectura placuta!

| Alsodrfegnha a răspuns:

Baaaaai, lasa cartile de "gospodine nefericite", ca sa citez o prietena, citeste ceva interesant si folositor pentru viata ta de muritor. Daca vrei ceva romanesc, eu iti recomand "Huliganii" de Eliade iar daca vrei ceva strain, "Eugenie Grandet" de Balzac. Apropo, cati ani ai tu?

| BountyLoverXD explică (pentru Alsodrfegnha):

13, tu? de ce?

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru BountyLoverXD):

Ma gandeam cam ce ti s-ar potrivi. Eu la 13 ani citeam "Eugenie Grandet" sau "Regina Margot"... vezi si tu daca tie iti place vreuna.

| Danielllle a răspuns:

Eu iti recomand ce am citit si anume:Singur in fata dragostei, Bel-imi, Jurnalele vampirilor, Aventurile si memoriile lui Sherlock Holmes)))

| bibyyy143 a răspuns:

''Invitatie la vals" de Mihail Drumes este foarte frumoasa si buna pentru varsta ta. tio recomand sigur iti va placea.winking te puup:*

Răspuns utilizator avertizat
| adelutza2000 a răspuns:

Iti recomand cartiele lui John Saul

| lAlndy a răspuns:

Morometii de Marin Preda are 2 volume si este foarte amuzantahappy

| ClaudiuSi a răspuns:

Eu am citit povesti de Hans Cristian Anderson Povesti foarte frumoase, exemplu Degetica, Cei 7 cocori, Mos ene. etcbig grin spper sa-ti placa. sper ca te-am ajutathappy