| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey ce povesti despre iele stiti care s-au intamplat la tara ador sa citesc povesti despre intamplarile lor cu oamenii de la tara?

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Sunt povești captivante, frumoase, dar eu nu cred în așa ceva...
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

http://www.rtv.net/......46635.html

| deeadeea111 a răspuns:

Si eu stiu o poveste de la noi din sat. odata un om venea noaptea de la moara cu sacul in spate, iar ielele dansau pe camp, iar omul le-a zis sa va sporeasca jocul, iar ele le-au zis multumim asa sati sporeasca si tie sacul cu faina sa nu se mai termine, da sa nu spui la nimeni canea i intalnit.a trecut mult timp iar sacul nu se mai golea iar nevasta omului l-a intrebat ce e cu sacul si omul ia povestit si iata ca sacul sa golit

| Dragos4SAD a răspuns:

Da ielele intrau in casa si daca te uitai la ele mureai si mie mi-a zis un coleg de la mine din clasa ca bunicul lui asa a murit dd

| floresdemayo a răspuns (pentru Dragos4SAD):

Poate ielele erau dezgolite, iar infarctul a fost imprevizibil big grin!