| Byucc a întrebat:

Hey hey buna buna! Am o intrebare mai ciudatica happy Mie imi place foarte foarte mult sa citesc si in ultimul timp am o pasiune pentru povestile care sunt pe baza celui de-al Doilea Razboi Mondial, Holocaust-ul, evreii etc. Am citit Linda Grant-"Am trait vremuri moderne" si Nancy Huston- "Linii de falie", ambele pe aceste teme. Mai stiti carti de genul asta? Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| MskDesign a răspuns:

Citeste colectia de Sven Hassel
Vei gasi drama, actiune, comedie si istorie.Te vor captiva la maxim daca iti plac astfel de carti.

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Iti recomand sa citesti cele 14 volume ale seriei "Gestapo'', scrisa de Sven Hassel, dar si "Jurnalul Annei Frank'' si "Baiatul cu pijamalele in dungi''-John BOyne (pare o carte de copii, dar e interesanta de citit la orice varsta). De asemenea, ''Cuptoarele lui Hitler''-Olga Lengyel si "Mari decizii ale celui de-al doilea razboi mondial''Jacques de Launai(o carte interesanta, complexa, din care vei acumula multe cunostinte legate de acest subiect). Lectura placuta!

| Elena9328 a răspuns:

The Book Thief este si carte si film sper ca ti va placea este ce cauti tu happy

| Byucc explică (pentru Elena9328):

Chiar voiam sa imi comand cartea asta happy am auzit ca e foarte cunoscuta happy Multumesc!

| Elena9328 a răspuns (pentru Byucc):

Pentru putin!

| Kesariona a răspuns:

Alegerea Sofiei, de William Styron. happy

| WitchMya a răspuns:

Nu stiu exact daca este acelasi gen, dar actiunea se petrece in perioada interbelica. Cartea se numeste Hostu de carti si o poti gasi aici: http://www.elefant.ro/......57982.html

| dana2327 a răspuns:

Jurnalul Annei Frank