| torsi a întrebat:

cei care sunteti din Timisoara, am o intrebare: nu stiti unde pot gasi un anticariat care sa cuprinda si carti istorice? In special cu al doilea razboi mondial ( mai ales despre Holocaust).
dau Funda si mii de multumiri.winking

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună,nu sunt din Timişoara dar îţi pot recomanda un manual de pe care am lucrat la orele de opţional istorie.Se numeşte Istoria evreilor.Holocaustul şi are ca autor pe Florin Petrescu.Este foarte bun,scrie mult şi despre Holocaustul în România şi istoria evreilor din România, mărturii ale supravieţuitorilor, dispune şi de un Glosar şi Personalităţi, poze, hărţi, articole din diferite Doc.

http://www.librarie.net/......n-Petrescu

| torsi explică (pentru anonim_4396):

Multumesc foarte mult. daca nu vine cineva cu o adresa de anticariat ai funda. xD

| anonim_4396 a răspuns (pentru torsi):

Cu plăcere! Nu mă interesează funda, sper să găseşti ceea ce cauţi.

3 răspunsuri:
| brett a răspuns:

Magazin Istoric te intereseaza? eu am aproape toata colectia de prin 70 si pana prin 2000...