| anonim_4396 a întrebat:

Salut.

As dori sa citesc o carte asemenatoare cu "Enigma Otiliei", tot asa cu un personaj care este naiv si se maturizeaza si se indragosteste dar vreau ca finalul sa fie fericit, nu ca, cel din "Enigma Otiliei". Vreau un final sa iti unga sufletul, finalul de la Enigma Otiliei m-a daramat complet.

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Eu știu multe, dar cu final mai rău decât ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Balzac - Eugenie Grande.

| MCRgurl a răspuns:

As spune ca Panza de Paianjen de Cella Serghi.Este o carte superba si se aseamana, cat de cat, cu Enigma Otiliei.

| Gabipn2017 a răspuns:

Bunavestire de Nicolae breban.Recomand cu drag!

| ElenaSimona90 a răspuns:

Fluturi ( Irina Binder )