| Dragonasu474747 a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citesc de-a lungul verii? As vrea in special una din cele care sunt in programa pentru bac. Am trecut clasa a 10 a.

3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Știu că în a 10-a am primit următoarele: Ion, Enigma Otiliei, Baltagul, Moara cu Noroc, Pădureanca, Hanu Ancuței, Pădurea spânzuraților, La țigănci, Ultima noapte de dragoste, întâia noapte de război; poezii, cred că Plumb, Floare albastră, Dorința, Amurg violet; 2 piese de teatru; "Ion Creangă. Viața și opera" de George Călinescu și "Eminescu și poeziile lui" de Titu Maiorescu.

| Daiii a răspuns:

Hei. Poți să citești: Ion de Liviu Rebreanu, Ultima noapte de dragoste, prima noapte de razboi de Camil Petrescu, Enigma Otiliei de George Călinescu. Sper că ți-am fost de ajutor

| Adry05 a răspuns (pentru Daiii):

+ Morometii, moara cu noroc si eventual Maytreyi si cel mai iubit dintre pamanteni