| bybyka_7356 a întrebat:

Este o carte care in care este vorba despre un baiat din Grecia antica (numit "Tata Timp") care inventeaza timpul si este inchis intr-o pestera timp de mii de ani. Actiunea se desfasoara pe la inceputul anilor 2000 si surprinde incercarea baiatului, devenit om matur acum, de a se elibera din pestera. Pentru a-si redobandi libertatea trebuie sa convinga un batran bolnav de cancer, care isi dorea mai mult timp, ca nu are nevoie de timp si o a adolescenta, care vrea sa se sinucida, ca are nevoie de timp. Stie cineva cum se numeste caretea? Dau funda! Multumesc!

1 răspuns:
| gabrielatulbu2001 a răspuns:

Salut uite in acest link la sectiunea carti si fillme si televiziune poate gasesti apropo e in engleza http://en.wikipedia.org/wiki/Father_Time#Books