| 358ili a întrebat:

Spuneti-mi niste carti faine pe care le pot citi. Genul ala de carti pe care sa nu le poti lasa din mana si ai mereu emotii cu ceea ce ai vrea sa se intrebe.
P.S:SA nu fie cu vampiri sua fiinte supranaturlae fantome sau alte chestii, sa nu fie Jules Vern
P.S:Sa nu aiba prea multa descriere de aia exagerata care sa te plictiseasca
P.S:MULTUMESC ANTICIPAT! big grin

12 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Pe aripile vantului de Margaret Mitchell...o sa-ti placawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca aceste carti 'must read' :
>> http://www.yuppy.ro/......rquez.html
>>http://www.theguardian.com/books/2003/oct/12/features.fiction

Ti le-as scrie, dar sunt cam multe si fiecare au cateva cuvinte semnificative despre cartea respectiva, inclusiv o poza, uneori chiar sugestiva.
;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace
Dexter vise intunecate -Jeff Lindsay(carte care a stat la baza serialului ''Dexter'')
Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade
Coama leului-Arthur Conan Doyle

| 358ili explică:

Am vrut sa scriu,, ce ai vrea sa se intample`` graba strica treaba tongue

| FaraNume2 a răspuns (pentru 358ili):

Cand te-am intrebat cati ani ai am facut-o pentru ca, cartea are anumite secvente mai ....romantice,sa zic asa laughing ma intelegi tu.In general este vorba despre o fata care se indragosteste de un profesorul ei particular(vioara/chitara, nu mai tin minte sigur spre rusinea mea blushing ) acesta fiin cam de aceeasi varsta ca si ea. E misto oricum, cartea e formata din scrisori. happy

| FaraNume2 a răspuns:

Buna! Eu sunt genu' care nu le am cu cititu'. laughing Rareori gasesc o carte pe care sa nu o pot lasa jos din mana, restul' cartilor le citesc pentru notele de la scoalahee hee.Dar uite, Legaturi Primejdioase de Choderlos de Laclos (sper ca am scris bine numele autorului) m-a fascinat enorm, nu am crezut ca o sa stau ore intregi sa o citesc avand si peste 500 e pagini cartea laughing Incearc-o, nu te lasa pacalita de inceput, mai continua sa citesti cateva pagini totusi pentru a te convinge ca-ti place sau nu-ti place.Totusi,am o curiozitate, poti sa-mi spui cati ani ai?

| 358ili explică (pentru FaraNume2):

Am 14 ani.De ce? Despre ce e Legaturi primejdioase?

| Shattered a răspuns:

Cantec de Gheata si Foc, de George R. R. Martin.

| Lorely a răspuns:

Rosu si negru-Stendhal. Sper sa-ti placa! big grin

| SpiritLibeR a răspuns:

The notebook sau suge-o ramona mau tinut departe de tastarura ceva vreme!

| Winchester_Dané_1998 a răspuns:

As putea sa iti recomand,, Fluturi`` de Irina Binder...Aici este o narare reala despre viata scriitoarei.Mult succes!
P.S-Sper sa gasesti volumele la biblioteca, dar daca nu gasesti o poti citi online!