| andrey1412 a întrebat:

Eu si cu o prietena am scris o carte. Are 96 de pagini A5 si este finalizata complet (am muncit de 4luni). Intrebarea este urmatoarea: avem voie sa distribuim cartea in scoala, sau chiar pe strada in schimbul unei sume de 3, 5 RONI? Mentionez ca cartea nu incalca drepturile de autor (nu sunt informatii luate de pe alte siteuri, poze, absolut nimic, nu este nimic plagiat, TOTUL este original). Totusi, am dori sa facem si o varianta digitala (ne gandeam sa protejam natura) iar oricine sa poata citi cartea in schimbul unei sume de 1, 5 RONI prin plata online. Bineinteles, cartea va avea si un fragment dintr-un capitol pus pe site-ul nostru (este in constructie).
Cartile nu le vom face la o anumita editura, ci le vom face acasa, la propria imprimanta. Avem deja o carte facuta, si zic eu, a iesit destul de bine. Astept parerea voastra despre idea noastra nebuna de a castiga bani! happy

4 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Puteti vinde cu aprobarea directorului!
In ce oras sunteti? As vrea savad cartea!

Răspuns utilizator avertizat
| ams2001 a răspuns:

Daca aveți ca hobby scrisul, v-a recomand Wattpad, dar nu ve-ți fi răsplătite cu bani...totuși,consider ca este minunat ca ați scris o carte, dar atenție :daca o tipariti acasă, s-ar putea sa nu faceți fata cererii de cărți sau daca aveti in plan sa vindeți mai multe(vorbim de sute de cărți acum), v-a recomand sa obtineti o autorizație!winking
Succes!

Răspuns utilizator avertizat