| JulietthA a întrebat:

lucrez la o carte si am scris o poezie dar nu stiu cum sa o intitulez
http://www.poezii.md/poezie/33316/steaua-pentru-el/
am denumit-o "steaua pentru el" dar e temporar, dati-mi idei, funda:)

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Domnişoară, asta nu e poezie.
E doar pierdere de vreme.
Nimeni şi niciodată nu va citi mai mult de 3 - 4 strofe din ceea ce scrii matale.
A face literatură, dar mai ales poezie, e un lucru teribil de dificil. Îţi trebuie har şi vocaţie.
Nu ştiu cine te-a făcut să crezi că ai avea o asemenea înclinaţie. Eu zic că nu. În niciun caz!

| JulietthA explică (pentru corolav):

Eu nu am cerut parerea nimănui despre poezie, o dată ce am ajuns să public carte și să le placă la mulți poeziile mele nu cred că te-ai nimerit persoana potrivită pentru a mă supune din vorbele tale, te rog să-ți ții asemenea comentarii pentru tine sau pentru atunci cînd vor trebui aplicate la tema reieșită din spusele tale, dar aici nu e cazul. Merci anticipat de ascultare și merci că ți-ai pierdut timpul să-ți scrii proasta părere

Răspuns utilizator avertizat
| JulietthA explică:

Pai da, dar nu imi vine nici cea mai vaga idee sa fie potrivita poeziei