| Davidovski a întrebat:

Trebuie sa dau si eu o adeverinta pe maine cum ca sunt navetist si trebuie sa plec de la ora de sport (ultima ora), dar nu stiu cum sa o scriu. Dau funda! happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Aia se numeste scutire nu adeverinta. Si nu cred ca trebuie sa o scrii tu. Cere invoire verbala si prezinta biletul de tren sau autobuz data viitoare, pentru a te crede profesorul.

| Davidovski explică (pentru darrio2007):

Am incercat, nu ma lasa fara absenta usa sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numește adeverință și nu trebuie să o scrii tu, îți rogi diriginta\dirigintele să te lase iar ca adeverință o rogi pe mama sau tatal tau sa scrie motivul plecării, data în care lipsești și să semneze și i-o dai dirigintei\dirigintelui ori pe loc când îl rogi să pleci ori adoua zi.