| Tess a întrebat:

Scriu o carte de auto-ajutor, dezvoltare personală și emoțională și nu reușesc să mă decid asupra unui titlu.
Voi cum ați numi-o?
Orice idee este binevenită.

Răspuns Câştigător
| rolynight a răspuns:

Am o idee : ia în vedere și felul cum este structurată cartea pe care vrei să o scrii. De exemplu, în engleză există o serie de cărți "For dummies"(de exemplu : "C# for dummies"), sunt numite așa fiindcă explică lucruri foarte complicate într-un limbaj foarte accesibil.
O altă idee ar fi ( având în vedere că sunt fix 3 chestii pe care vrei să le discuți ) : "Trinitatea succesului : auto-ajutor, personalitate și sentimente"( sau ceva de genul, mă rog)

| Tess explică (pentru rolynight):

Foarte interesant. Mulțumesc tare mult. Baftă.

8 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

Eu in locul tau as numi cartea: Orice prost poate sa scrie asta! sau Cum sa scrii o carte intreaga si sa nu fi in stare sa scrii un titlu.

| Tess explică (pentru Dalmore):

Câtă dreptate ai. Orice prost poate să scrie asta, într-adevăr.

| sunset10 a răspuns:

Avand in vedere ca este o carte pentru dezvoltare si inspiratie, pune ceva ce te motiveaza pe tine personal. Indiferent de ce titlu ii pui, pun pariu ca e o carte super si as vrea sa o citesc?

| sunset10 a răspuns (pentru sunset10):

Acolo era un emoji dar nu merge rolling on the floor)

| Tess explică (pentru sunset10):

Mulțumesc, mai ales pentru emoji. Așa îmi dau seama la ce suntem, noi, românii, cei mai buni.

| Wikingul a răspuns:

As numi-o: "Ajuta-te pe tine! - ghid de dezvoltare personala", prin prisma faptului ca noi singuri ne limitam, renuntam la lupta, ne pasa mai mult de ce cred cei din jurul nostru. Multa inspiratie in finalizarea cartii!

| Tess explică (pentru Wikingul):

Interesant punct de vedere. Mulțumesc tare mult.