| Erika3001 a întrebat:

Nu stiu daca am ales bine categoria dar oricum. As avea nevoie urgenta de niste povesti/ carti (sau orice fel de scriere) in care sa fie multe personaje feminine si cat mai putine masculine. Stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Xellita a răspuns:

"Cantareata cheala" dar nu stiu de cine este scrisa...

2 răspunsuri:
| YangMin a răspuns:

Oksa Pollock

E scrisa de Anne Plichota si cendrine Wolf.

In Romania sunt aparute 3 volume.
E o carte fabuloasa.
Merita citita happy

| Erika3001 explică (pentru YangMin):

Mersi de incercare dar nu prea sunt personaje feminine. Adica. sunt: Oksa, bunica, mama Oksei si mama prietenului ei. A! Si fetita care li se alatura spre sfarsit (nu mai stiu cum o cheama). Oricul in mare celelalte sunt personaje episodice. Si numarul baietilor e mult mai mare. Am nevoie de ceva cu maxim 4 personaje masculine (asta ar fi cea mai mare problema) Dar mersi multhappy:*